Organizacja ceremonii pogrzebowej

Nie sposób przygotować się na śmierć najbliższej osoby, a pierwsze dni po tym wydarzeniu są jednymi z najcięższych w naszym życiu. Trudno wtedy myśleć o organizacji i oprawie pogrzebu czy mowie pożegnalnej, a jednocześnie chcielibyśmy, by ceremonia ta była wyjątkowa, by była pięknym pożegnaniem, a jednocześnie podkreśliła, jak wspaniałą osobą był zmarły.

Właśnie na tym zależy mi najbardziej – pragnę pomóc godnie, pięknie i z czułością pożegnać bliską Ci osobę, pomagając w zorganizowaniu ceremonii, która podkreśli jej/jego najpiękniejsze cechy, pasje, miłości. Osobiste ceremonie pogrzebowe gwarantują Ci piękne i głębokie pożegnanie ukochanej czy ukochanego, mamy, brata, żony, dziecka czy przyjaciela.

Image

W czym mogę Państwu pomóc?

  • podczas spotkania, porozmawiamy o zmarłym, o tym, jaką osobą był, w jakie wartości wierzył, co lubił, czym się pasjonował. Chętnie obejrzę zdjęcia i posłucham waszych najlepszych wspomnień. Porozmawiam także z przyjaciółmi i rodzeństwem,
  • wspólnie zastanowimy się nad przebiegiem i elementami uroczystości – muzyką, dekoracjami, pamiątkami, etc. Elementy te mają na celu podkreślenie osobowości zmarłego, przywołanie uczucia wspólnoty, nadanie pożegnaniu osobistego, czułego charakteru,
  • opracuję plan pogrzebu, który wspólnie omówimy,
  • napiszę mowę pogrzebową, która opowie nie tylko o tym, jak wyglądało życie Twojego bliskiego, ale która będzie celebracją jego życia i która odniesie się przede wszystkim do tego jakim człowiekiem był. Przywołam zapamiętane przez was obrazy, anegdoty, pasje i miłości zmarłego. Każdą mowę piszę od podstaw, każda jest inna, wyjątkowa, napisana specjalnie z myślą o nim / o niej. W swojej pracy nie korzystam z gotowego szablonu, bo każdy z nas jest inny i każdy z nas zasługuje na osobiste pożegnanie. Kiedy laudacja będzie gotowa, poproszę Was o akceptację jej treści,
  • skontaktuję się z zakładem pogrzebowym, odwiedzę salę, w której odbędzie się pożegnanie, zadbam o sprzęt, świece, muzykę. Pragnę zdjąć z Państwa ciężar organizacji ceremonii na tyle, na ile jest to możliwe, abyście w spokoju mogli skupić się na tym, co dla Was w tym momencie najważniejsze,
  • w dniu pogrzebu będziemy tam razem, a ja poprowadzę ceremonię w sposób, który sprawi, że na długo pozostanie ona w pamięci zgromadzonych na uroczystości przyjaciół i bliskich.

Koszt

Koszt mojej usługi uzależniony jest od zakresu ceremonii i miejsca pogrzebu. Zapraszam do kontaktu telefonicznego i rozmowy na temat Państwa oczekiwań co do formy ceremonii.

Proponuję także spotkanie, w czasie którego poznamy się i porozmawiamy o Państwa potrzebach, mojej wizji ceremonii, a także o kosztach.

*Wstępne spotkanie nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami.

Kontakt

Jeśli macie Państwo przekonanie, że mogę być odpowiednią osobą do poprowadzenia pożegnania Państwa bliskiego, proszę o telefon:

+48  534  103  222*

* Kontakt telefoniczny w godzinach od 8.00 do 20.00.

Swoje usługi świadczę na terenie całej Polski i oferuję także
prowadzenie ceremonii pogrzebowych w języku angielskim.

„Żal po stracie, kiedy nadchodzi, zupełnie nie przypomina tego, czego się spodziewaliśmy. (…) Żal po stracie jest inny. Nie jest daleki. Nadchodzi w postaci fal, paroksyzmów, nagłych napadów lęku, od których uginają się nogi, zaćmiewa wzrok i znika powszedniość.”

Joan Didion Rok magicznego myślenia